Cześć!

Z miłości do biegania!

Śledź moje poczynania!

Paliwo biegacza!

Każdy długodystansowiec może jeść ile chce, bo w końcu bardzo dużo biega, a co za tym idzie spala wiele kalorii!

Właśnie z taką opinią wiele razy się spotkałem, w końcu na niejednej imprezie mówiono mi, żebym sobie zjadł większy kawałek ciasta bo raz dwa to „spale” na treningu!

To prawda, osoba biegająca spala więcej kalorii niż przeciętny człowiek prowadzący „kanapowy” tryb życia, ale czy dzięki temu możemy sobie pozwolić na jedzenie wszystkiego na co przyjdzie nam ochota? Odpowiedź jest krótka- „to zależy”

To zależy, ponieważ nasz motor napędowy, którym są nasze mięśnie potrzebuje paliwa, paliwa w postaci energii i oczywiście uzyskamy ją zajadając się słodyczami, czy innymi tłustymi potrawami, ale czy takie paliwo jest odpowiedniej jakości? Absolutnie NIE! Zadajcie sobie proste pytanie, czy wolelibyście wlać do swojego samochodu paliwo najgorszej, czy najlepszej jakości?

Tutaj myślę, że odpowiedź jest jasna, a nasz organizm zachowuje się bardzo podobnie! Jeżeli dostarczymy mu paliwo lepszej jakości to po pierwsze zajedziemy dużo dalej, a po drugie nie zepsuje się nam tak szybko!

 

 

Zatem moi drodzy biegacze, jeżeli chcemy zadbać o siebie, o swoje ciało to zwracajmy uwagę na to co wlewamy do naszego „baku”! Oczywiście nie można popadać w skrajności, wszystko jest dla ludzi i ja sam nie raz pozwolę sobie na pyszny deser lodowy, ale pamiętajmy o jednym, zachowajmy zdrowy umiar, a nasz organizm na pewno podziękuje nam za to!

1 Comment

Post A Comment