Cześć!

Z miłości do biegania!

Śledź moje poczynania!

Tajniki biegania!

Bieganie- takie proste, że aż trudne!Ostatnio przyszła mi myśl… czym jest dla mnie bieganie? Pytanie wydaje się dość banalne, ale czy aby na pewno tak jest? Już sama odpowiedź nie jest prosta, więc o ileż trudniejszy od odpowiedzi jest ten sport!

 

Bieganie… sport, który wydaje się banalnie prosty, a jest jednocześnie niesamowicie trudny i skomplikowany!
Znam wiele osób, dla których bieganie to sposób na życie, niektórzy zarabiają na tym, są tacy którzy bieganiem uczynili sens życia, a jeszcze inni traktują bieganie jako styl życia. Dla mnie jednak odpowiedź jest dużo trudniejsza.

Cytowane niżej słowa dobrze odzwierciedlają to co znaczy dla mnie bieganie. Jednak jest to stwierdzenie, które dla każdego może znaczyć co innego. W chwili, w której znajduje się teraz mam wiele przemyśleń i trochę więcej czasu na to, aby wejść głębiej w bieganie i jego filozofię.

Kontuzja, z którą walczę od pewnego czasu( zgadza się ostatnio mówiłem, że wracam do biegania.. ale znowu wyskoczyło mi coś innego) spowodowała, że mimo iż mam dużo większą świadomość mojego biegania to zaglądam w ten sport i szukam nowych rozwiązań i sposobów do tego, aby wejść na jeszcze wyższy poziom sportowy i przesunąć swoje granice dalej.

 

Trudność tego sportu polega na tym, że potrzebujemy zaangażować całe ciało do tego aby zacząć biec. Ma to swoje zalety, w końcu dzięki temu możemy spalić sporo kalorii i obniżyć masę naszego ciała. Jednak przez to musimy umiejętnie te mięśnie aktywować w trakcie biegania, aby nie doszło do pewnych przeciążeń i kontuzji. Mówię to z pełną świadomością i czytając to powinna nasuwać się Wam myśl, że przyczyną mojej przerwy jest to, że mięśnie pracują nie tak jak należy… Jest to prawda i moja obecna praca polega na tym, aby znaleźć klucz do aktywacji  odpowiednich mięśni, a także odblokowanie ich.

 

Niestety ze względu na przeciążenia, które napotykam w trakcie trenowania muszę zadbać o każdy szczegół, żeby ciało było sprawne, jednak biegając na takim poziomie na którym jestem muszę godzić się z tym, że kontuzje mogą się pojawić. Przez te słowa chciałbym Wam powiedzieć, że możemy zmniejszyć ryzyko ich wystąpienia. Dlatego nie wiem jak Wy, ale ja wchodzę w to i kontynuuje pracę nad sobą i poznawanie swojego ciała- ciała biegacza!

„Nie żyje by lepiej biegać, 

Biegam by lepiej żyć”

– Runners World

Jeżeli chcecie poznać od środka czym jest bieganie, dowiedzieć się o treningu uzupełniającym, o tym jak trenować i robić to mądrze zapraszam do śledzenia bloga, a także do kontaktu ze mną!

Tym właśnie dla mnie jest bieganie, sposobem na poprawę swojego życia, bo uwielbiam być sprawnym, zdrowym i silnym! Dlatego pamiętajcie, biegamy z głową! Głowa nie tylko potrzebna jest na zawodach, ale także przygotowując się do nich!

No Comments

Post A Comment